...
Постів: 1
Підписані Підписатись 5
Написати

Марія Максакова Петрівна


Дата народження:
24.07.1977

Про себе

Оперна співачка, сопрано, представниця знаменитої артистичної династії Максакових, заснованої оперним співаком, режисером та антрепренером Максиміліаном Максаковим, що народився у Чернівцях за Австро-Угорщини. Народилася в Мюнхені. Солістка світової слави оперних театрів (Большой, Маріїнський, “Гелікон-Опера”), виступала на провідних оперних сценах Старого Світу. Лейбл Universal Music Group International випустив три сольних альбоми Марії Максакової.

З 2016 року живе у Києві. В червні 2017 року створила «Благодійний фонд Марії Максакової» для підтримки талановитих дітей України у галузі академічного мистецтва. З вересня 2017 року – доцент, викладач вокалу в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв України. Запрошена солістка Харківської та Київської Національної Опери.

1995 року закінчила музичну школу Московської державної консерваторії (фортепіано). Тоді ж почала навчання на відділенні академічного вокалу Російської академії музики імені Гнесіних, яку закінчила з червоним дипломом. 2000 року ввійшла до складу трупи московського театру «Новая опера», де була ведучою солісткою. З 2003 року – солістка Большого театра (Москва), 2006 року почала роботу в «Гелікон-Опера». З 2011 року – солістка Маріїнського театру (Санкт-Петербург). Окрім головних партій в класичних творах пані Максакова стає першою виконавицею сучасних опер: «Цариця» Давида Тухманова, «Альберт і Жизель» Олександра Журбіна. Виконує партію принцеси Шарлотти у світовій прем’єрі опери Родіона Щедріна «Лєвша».

24 серпня 2017 року Марія Максакова взяла участь у гала-концерті “Майдан Незалежності – місце єднання” просто неба у Києві, присвяченому 26-й річниці Незалежності України. Разом з Національним президентським оркестром України, Оркестром військово-повітряних сил США, Національною хоровою капелою «Думка» та солістами Павлом Гнітовим і Юрієм Миненком Марія Максакова стала першою виконавицею ораторії «Слався, Вкраїно!» композитора Івана Тараненка та поета Дмитра Лазуткіна.

На XXIV Форумі видавців у Львові було презентовано дитячу книжку Марії Максакової “Королівство першої октави”, що побачила світ у видавництві Laurus з благословення легендарного українського диригента Романа Кофмана. Вона виступала з концертом із відомих оперних арій у Львівській опері під час церемонії нагородження найкращих видавців-2017.

24 березня 2018 р. виконала партію Дездемони у прем’єрі опери Д. Верді «Отелло» у Харківському національному оперному театрі.

15 квітня 2018 р. виконала партію Оксани в опері С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» у Київській Національній Опері.

Проекти краудфандингу

Активніть користувача

 00:44
24.06.2019

Для того щоби робити пости Вам треба бути зареєстрованим

FanZone
Ганна Максимів 14:07, 10.03.2021

#masterClass_muzLab Музика - мистецтво організації музичних звуків, насамперед у часовій, звуковисотній та тембровій шкалі. Музичним може бути практично будь-який звук з певними акустичними характеристиками, які відповідають естетиці тієї чи іншої епохи, та може бути відтвореним.